Muhteşem bir doğal yaşam, eşi olmayan bir arazi

Details

Türkiye nin en cok tercih edilen tatil noktası​Fethiye Karagozler mahallesinde, dünyanın en güzel manzaralarından bir tanesine sahip olmak ister misiniz?

Fethiye Çam Ormanlarının içerisindeki tek arazi, 443 ada 1 parselde bulunan 1.800 m² büyüklüğündeki tarla vasfındaki arazimizin yeni sahibi olmak ister misiniz?

Benzersiz ve hayal gücünüzü zorlayacak bir yaşam mı arıyorsunuz?​

En ince ayrıntısına kadar düşünülmüş mimarisi ile duvarları hidrolik kireçten, sedir ve ardıç ağaçlarının birleşimi ile üzerleri kapatılmış yaşam alanlarında sağlıklı ve doğal bir yaşama hazır mısınız?

Yağmur suyunu 240 ton kapasiteli sarnıcınızda biriktirip, yıl boyu yağan yağmurlarla sulama ve kullanım suyu, filtreleyip içme suyu haline getirerek özgür, bağımsız ve çevreci bir yaşama başlamak ister misiniz?

Elektriğinizi güneş panellerinizden üreterek sadece ihtiyacınız kadarını kullanıp, ormanın içerisinde çevreye hiç bir zararınız olmadan yaşamak ister misiniz?

Dağ keçileriniz, her gün ormanda beslendikten sonra çiftliğinizde oluşturduğunuz keçi evlerinde toplansın ve sizinle birlikte yaşasınlar ister misiniz?

Kimseyle karşılaşma ihtimaliniz olmayan, sadece sizin olacağınız ormanın içerisinde yürüyüşler yapmak ister misiniz?

Popüler lokasyonlara yakın yaşarken, diğer taraftan ormanın içerisinde, ıssızlığın ortasında, gecenin zifiri karanlığında yıldızları izlemek ve yalnızlığı yaşamak ister misiniz?

Özel getirtilmiş zeytin ağaçları ve diğer bitki türleri ile hayalinizdeki çiftlik hayatını gerçekleştirmek ister misiniz?

Dünyanın en güzel panoramik lokasyonlarından birisinde hayallerinizi gerçekleştirmek ister misiniz?

Arazimiz, Help Beach’e 1.2 km, Sea Me Beach’e 1.7 km, Karagözler’ e 2.2 km, Sehir Merkezine 3.7 km mesafededir.

TEKNİK DETAYLAR:

1800 metrekare alanın tamamı taş duvar ve sedir tomruk bariyeri ile çevrilidir. içerisindeki beyaz yapı 16 metrekare, tamamen taş ve hidrolik kireç harcı ile inşa edilmiş, kapı pencere masif (ardıç ve meşe) olup kendine özgü bir mimarisi vardır.

Diğer yapının 240 ton su sarnıcı olup; zemin seviyesinden 6.5 metre aşağıda tamamen taş duvarlar ile örülü olup, hidrolik kireç harcı ile izolasyonu yapılmıştır. Zemin üstü ardıç ve sedir kütüklerinden cordwood tekniği ile spesifik bir yapı haline getirilmiştir.

Üçüncü yapı; geleneksel Anadolu evi olup, duvarları tamamen güneydoğu torosların beyaz dolomit taşından (kaş bölgesi) hidrolik kireç harcı ile inşaa edilmiştir. Tavanı sedir tomrukları ve masif ardıç tahtaları ile kapatılmış, üzerine su geçirgenliği olmayan 100 yıl öncesine benzeyen kil ile kapatılmıştır.

Tabanı batı Akdeniz bölgesinin doğal dolomit mermerinin mat formu, anformal formu ile tamamlanmıştır.
Kapı ve pencere ardıç ve sedir ağaçlarından özenle kesilip yerleştirilmiştir.
Yapının alt kısmı Mahsen olarak masif taş yapının içerisine inşa edilmiştir.
Taş evin salon ve verandasından şehir ve deniz görülebilmektedir.
Taş verandası, taş basamaklar, alan içerisi tüm taş yollar beyaz dolomit ve dere yatağı serpantin taşları ile özenle yapılmıştır. arasına hidrolik kireç harcı ve tabi toprak dışında endüstriyel hiçbir yapı malzeme kullanılmamıştır.

tüm diğer detaylar için beni aramanız yeterli.

  • ID: 3815
  • Published: 21 Ağustos 2021
  • Last Update: 27 Haziran 2022
  • Views: 111
TürkçeEnglishDeutschFrançaisРусскийItalianoMagyarNederlands
Whatsapp